Hollanda’da ineğe tecavüz eden Türk göçmen sınır dışı edildi

T24 Dış Haberler

Hollanda’nın Enschede kentindeki bir hayvanat bahçesinin müdürü Erwin, Mehmet isimli 59 yaşındaki kaçak Türk göçmenin inek Laura ile aylarca cinsel ilişkiye girdiğini ve bunun tecavüz teşkil ettiğini keşfetmesinin şokunu yaşadığını söyledi. Erwin, “Bunu keşfettiğimde aklımdan çok şey geçti” dedi.

2023’ün ikinci yarısında Erwin, arazide etrafa saçılmış plastik poşetler ve çitlerin üzerine yerleştirilmiş kartonlar gibi tuhaf olaylar fark ettiğini, yıllarca hayvanlarla çalışarak geliştirdiği sezgilerinin, farklı davranan Laura’da bir şeylerin ters gittiğine işaret ettiğini söyledi. 

İnek Laura, zaman içinde kendini diğer hayvanlardan izole etmeye başladı. Durumdan şüphelenen müdür Erwin, ahıra kameralar yerleştirdi. Bir veteriner tarafından muayene edilen inek Laura’nın, aylarca Türk göçmenin istismarına maruz kaldığı ortaya çıktı. 

Bu tür vakaları araştıran Hayvan İstismarı Ulusal Uzmanlık Merkezi, bu tür eylemlerin ahlaki açıdan da kınanması gerektiğini söylerken, Koordinatör Nienke Endenburg, atlara, ineklere ve köpeklere yönelik benzer vahşet örneklerine dikkat çekerek hayvan istismarının ciddiyetini vurguladı.

RAIR Foundation USA tarafından daha önce bildirildiği üzere, Fransa’da 24 sabıkası bulunan bir göçmen, sekiz aylık dişi Samoyed cinsi bir köpek olan Flicka’ya tecavüz etmek ve kaçırmak suçlarından 4 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. 

Sınır dışı edilen Türk göçmen, su anda Türkiye’nin kuzeyinde ikamet ediyor.

Mehmet’in Hollanda’daki geçmişinde de sık sık rahatsızlıklara neden olduğu, 2019 yılında üzerinde 6 kilogramdan fazla esrarla tutuklandığı belirtildi.

Erwin, Mehmet’in cezadan kurtulmasına şaşırdığını ifade ederek, “Böyle bir şeyin olması tek kelimeyle rezalet. Laura’nın da duyguları var. İnsanların yanında oldukça stresli ve temkinli davranıyor” diye konuştu. 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x